Porady

Szybka pożyczka jako substytut dla dostępnych instrumentów finansowych

Dla osób, które znalazły się nagle w potrzebie i nie mają czasu na odwiedzanie poszczególnych instytucji, składanie najróżniejszych dokumentów oraz czekanie kilku dni na decyzję o przyznaniu gotówki uformowano nowy instrument finansowy w postaci szybkiej pożyczki. Za tym rozwiązaniem kryją się liczne zalety – nie wymaga ono zazwyczaj więcej pracy niż złożenie wniosku przez internet i podanie konkretnych danych, a pieniądze po jego pozytywnym rozpatrzeniu trafiają na wskazane konto w zaledwie kilka minut.

pozyczkaW celu wnioskowania o przyznanie pożyczki zazwyczaj wystarczą dane z dowodu osobistego, numer telefonu oraz numer rachunku bankowego. Podstawą tej formy kredytu jest jak najszybsze złożenie wniosku, nie ma więc potrzeby dostarczania na przykład zaświadczeń o zarobkach ani stawiania się osobiście w placówce kredytodawcy.
Spłata jest maksymalnie uproszczona i zależna od preferencji klienta, w zależności od jego wygody może regulować należności w dowolnej placówce Poczty Polskiej, za pośrednictwem rachunku internetowego czy w stacjonarnym banku. Jeśli klient jest w stanie – może zwrócić całą pożyczkę w każdej chwili – od momentu jej otrzymania do czasu zakończenia okresu całkowitej spłaty (z reguły okres ten obejmuje czas od 15 do 60 dni). Natomiast o kolejną może się ubiegać od razu po zwrocie poprzedniej.

Mimo, że samo wnioskowanie i otrzymanie pieniędzy to proces krótko trwający – warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert poszczególnych instytucji, szybka pożyczka jest na tyle kuszącą propozycją, że niejedna osoba może zapomnieć o warunkach stawianych przez poszczególne parabanki. Najlepiej wybrać pięć – sześć propozycji i każdej dokładnie się przyjrzeć, zarówno na forach dyskusyjnych jak i przez Facebook, na którym klienci chętnie dzielą się opiniami na temat pojedynczych firm. Dzięki takiemu prześwietleniu każdej z instytucji będziemy mieli zbiór informacji na temat częstych problemów, obsługi klienta czy ogólnych wrażeń.

Korzystanie z takiej formy pożyczania pieniędzy ma zarówno dobre jak i złe strony – tak jak inne formy kredytów. W tym przypadku zalety mają przewagę nad wadami i zmuszają do bliższego zainteresowania się szybkimi pożyczkami. Na plus przemawia oczywiście uproszczony proces wnioskowania wymagający tylko połączenia internetowego, minimum zaświadczeń oraz szybki przelew na konto. Najważniejsze jest oczywiście zapoznanie się ze wszystkimi warunkami przyznania pożyczki – pominięcie jakiegoś szczegółu może narazić na nieprzewidziane koszty i niechęć do przyszłego pożyczania, gdyby zmusiła do tego sytuacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ