Pożyczkodawcy

Provident.pl

Provident Polska SA to obecnie lider na rynku usług finansowych oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe. I chociaż pod adresem spółki padają różne krytyczne opinie korzystających z jej usług chętnych wciąż przybywa.

Historia IPF sięga 1880 roku, kiedy to powstała spółka Provident Financial stanowiąc tym samym podwaliny dla dzisiejszej instytucji IPF. Obecnie grupa jest jednym z największych pracodawców nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Środkowo- Wschodniej Europie. Liczba zatrudnionych pracowników to ponad 8 200 i 30 000 doradców Klienta. Wskazać bowiem należy, że to właśnie tworzenie personalnych relacji z Klientem przez doradców, stanowi podstawę działań grupy, a zarazem od lat tworzy z powodzeniem i wciąż udoskonala solidny model biznesowy.

Provident Polska SA to część grupy finansowej International Personal Finance (w skrócie IPF), notowanej od 2007 roku na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2013 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład grupy wchodzą również Czechy i Słowacja, Litwa, Bułgaria, Węgry, Rumunia i Meksyk.

W Polsce firma Provident rozpoczęła działalność w 1997 roku i szybko stała się liderem na rynku szybkich pożyczek gotówkowych. Dziś Provident.pl pozyczki chwilowki to przede wszystkim 70 oddziałów I ponad 160 filii zlokalizowanych w całej Polsce. Ponadto to 2 300 pracowników i ponad 9 000 doradców Klienta i prawie 3,5 mln Klientów, gdzie 9 na 10 Klientów deklaruje zadowolenie z usług. Dla porównania pod koniec 2013 roku przy takiej samej liczbie pracowników i doradców liczba klientów wynosiła 841 000.

Misja Provident Polska SA

Misją całej grupy IPF, do której, jak już wspomniano, należy Provident Polska SA, jest hasło „Zmieniamy na lepsze życie naszych Klientów, oferując im proste i spersonalizowane rozwiązania finansowe.” Do powyższego motta dodano również niezwykle ważną zasadę, mianowicie włączono ideę odpowiedzialnego biznesu, co gwarantuje działania wszystkich oddziałów grupy według tych samych standardów.
W ślad za powyższym firma Provident oferuje swoim Klientom proste i szybkie rozwiązania przestrzegając przy tym wartości takich jak:
– podstawowe zasady kultury, w tym kultury osobistej, poszanowania nie tylko czasu, ale również opinii innych ludzi;
– branie odpowiedzialności za działania i ich konsekwencje swoje i swoich pracowników
– przejrzystość, która odnosi się nie tylko do umów z Klientami, ale również do współpracy w ramach organizacji. Dlatego też w Provident Polska SA funkcjonują jasno określone zasady i procesy, zgodne z zasadami etyki, jak również, a może przede wszystkim, zgodne z prawem obowiązującym na rynku finansowym w Polsce.

Pożyczka gotówkowa, jak ją otrzymać i jak wygląda jej obsługa w Provident Polska SA ?

Sztandarowym produktem provident.pl pozyczki chwilowki jest pożyczka gotówkowa zabezpieczona ubezpieczeniem, może to być również zabezpieczenie w postaci własnej polisy ubezpieczeniowej. Na początku swojej działalności w Polsce charakterystycznym było, iż pożyczki udzielane są w domu Klienta. Dziś Klient ma do wyboru dwie opcje obsługi pożyczki, albo w swoim domu, co niewątpliwie jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych czy niepełnosprawnych, albo poprzez konto bankowe.
Istotnym jest, że w zakresie udzielania pożyczek konsumenckich Provident Polska SA przestrzega zasad Ustawy o kredycie konsumenckim.

Wnioskując o pożyczkę w Provident Polska SA należy być osobą pełnoletnią, posiadać stały adres zameldowania oraz, oczywiście, stałe źródło dochodu (wynagrodzenie z umowy o pracę lub zlecenia, renta bądź emerytura). Jeżeli te warunki są spełnione wniosek o pożyczkę można złożyć telefonicznie lub online, po czym następuje wstępna ocena zdolności kredytowej. Następnie doradca odwiedza potencjalnego Klienta i dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej, w tym źródła stałego dochodu, wysokości innych zobowiązań kredytowych, etc. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, rozpatrzenie, wniosku. Jeżeli decyzja jest pozytywna, doradca podpisuje z Klientem umowę, a środki są dostarczone albo do domu Klienta albo przekazane na wskazany rachunek bankowy.

Spłata pożyczki następuje przez cotygodniowe raty przekazywane doradcy, który odwiedza Klienta w domu bądź przelewane na rachunek Provident Polska SA. Okres czasu na jaki można rozłożyć spłatę pożyczki to 30, 45, 60 lub 90 tygodni. Nowością jest wprowadzenie przez firmę możliwości spłaty rat pożyczki miesięcznie.

Co nowego? Czyli Provident Polska SA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów

Rynek usług finansowych jest rynkiem nieustannie się zmieniającym. Firmy zajmujące się tą dziedziną muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Klientów i wprowadzać nowe produkty, udoskonalać i zmieniać już istniejące. Dlatego też provident.pl pozyczki chwilówki wprowadza nowe rozwiązania. Możliwość złożenia wniosku o pożyczkę online czy spłaty rat miesięcznych zamiast cotygodniowych. Ponadto firma wprowadziła również pożyczkę konsolidacyjną nawet do wysokości 9 000 zł, której spłata może zostać rozłożona na 75 tygodni. Do tego dostępne są oferty pożyczek dla mikroprzedsiębiorców czy medyczny, bezpłatny, pakiet jako dodatek do pożyczek.

Jak widać Provident Polska SA to wciąż dynamicznie rozwijający się podmiot finansowy, który chcąc utrzymać pozycję lidera, wciąż udoskonala swoje produkty, wprowadza nowe, zachowując przy tym najwyższą jakość usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ